Wnętrza

Jakie meble do wnętrz w stylu vintage?

  • 19 sierpnia, 2023
  • 2 min read
Jakie meble do wnętrz w stylu vintage?

Czym charakteryzuje się styl vintage?

Styl vintage to połączenie klasycznych elementów z nowoczesnymi. Jest to bardzo popularny trend w aranżacji wnętrz, który łączy w sobie elementy z różnych epok. Meble vintage są często ozdobione detalami, takimi jak ornamenty, kryształowe gałki czy drewniane nogi. Kolorystyka mebli vintage jest zazwyczaj stonowana i skupia się na odcieniach brązu, beżu i szarości.

Meble vintage są idealne do tworzenia przytulnego i domowego wnętrza. Dodają one pomieszczeniu charakteru i sprawiają, że wygląda ono bardziej elegancko i stylowo. Styl ten jest idealny dla osób, które lubią tradycyjne wzornictwo i chcą mieć w swoim domu coś unikalnego.

Jakie meble pasują do stylu vintage?

Do stylu vintage najlepiej pasują meble o prostych liniach i geometrycznych formach. Mogą to być np. kanapy, fotele, stoły czy krzesła. Najlepiej jeśli meble te będą ozdobione detalami takimi jak ornamenty czy drewniane nogi. Można również postawić na meble tapicerowane – kanapy czy fotele mogą mieć ozdobne guziki lub aplikacje.

Dodatkowo można uzupełnić aranżację o dodatki typu lampy, dywany czy obrazy. Wszystkie te elementy powinny być dopasowane do stylu vintage – np. lampy mogą mieć metalowe abażury lub drewniane podstawy, a dywan może mieć geometryczne wzory.

Gdzie kupić meble vintage?

Meble vintage można znaleźć w sklepach meblowych oraz antykwariatach. W sklepach meblowych czasem można znaleźć specjalnie przygotowane zestawy mebli inspirowane stylem vintage. Natomiast antykwariaty oferują autentyczne meble z minionych epok.

Można również poszukać mebli vintage na targach staroci lub portalach aukcyjnych. Na tych platformach można znaleźć naprawdę unikatowe egzemplarze, które bardzo dobrze sprawdzą się we wnętrzu urządzonym w stylu vintage.

About Author

Redakcja

Leave a Reply